banner128

AZ KALDI: HALKIMIZIN DA KATKISIYLA HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yurt düzeyinde gittiği her yerde olağanüstü bir ilgiyle karşılaşıyor. Bir süre önce gittiği Malatya’da büyük sevgi gösterilerine mazhar olan ve adeta devlet başkanı gibi karşılanan İmamoğlu aynı ilgiyi; Trabzon, Gümüşhane, Bayburt ve Erzurum’a yaptığı ziyaretlerde de gördü. Başkan İmamoğlu, Gümüşhane’de; 29 Eylül 2020’de Kovid-19 nedeniyle vefat eden İSTAÇ AŞ’nin merhum Genel Müdürü Mustafa Canlı adına inşa edecekleri, ‘Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi Okulu Proje Tanıtım Programı’na katıldı ve Trabzon, Bayburt, Erzurum’da ziyaretlerde bulundu. İmamoğlu’nun programına; Milletvekilleri; Gökan Zeybek, Turan Aydoğan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ta katıldı.

İBB, MERHUM CANLI’NIN ADINI GÜMÜŞHANE’DE YAŞATACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Eylül 2020’de Kovid-19 nedeniyle vefat eden İSTAÇ AŞ’nin merhum Genel Müdürü Mustafa Canlı adına inşa edecekleri, ‘Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi Okulu Proje Tanıtım Programı’nda konuştu. Mustafa Canlı BİLSEM’i, 2022’nin Eylül ayında açmayı planladıklarını kaydeden İmamoğlu, duygularını, “Sevgili Müzeyyen ablamız, kıymetli Emre, Elif ve Ebru… Bence sizi, dolu dolu teselli edecek olan yüzlerce çocuk olacak burada. Onlara baktığınızda, babanızın hala hizmet elinin burada olduğunu düşünün. Onun için ne kadar gurur duysanız babanızla, kıymetli eşinizle ve evladınızla, azdır. Bu ülkenin çocuklarının gözlerinden ve gençlerin gözlerinden aldığım enerjiyi, hissettiğim duyguları kelimelerle ifade edemem. Onun için dünyanın en umutlu insanıyım. Göreceksiniz, bu memlekette çok yakın zamanda, her şey çok güzel olacak” sözleriyle dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurum iştiraki İSTAÇ’ın merhum Genel Müdürü Mustafa Canlı adına inşa edecekleri, “Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Okulu Proje Tanıtım Programı”na katıldı. Canlı’nın etkinlikte hazır bulunan eşi, babası ve çocuklarına başsağlığı dileyerek konuşmasına başlayan İmamoğlu, merhum Canlı’nın, Gümüşhane ve İstanbul ile birlikte birçok ile katkı sunan görevlerde bulunduğunu belirtti. Canlı’nın adını verecekleri proje nedeniyle çok büyük bir onur yaşadığını vurgulayan İmamoğlu, “Bu güzel eğitim yuvası, onun emeğinin karşılığı olarak Gümüşhane’mize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. “Bu dünyada insana hizmet çok kutsaldır” diyen İmamoğlu, “Yaşama hizmet, hayata hizmet, doğaya hizmet; dolayısıyla Yaradan’ın yarattığı her şeye hizmet, güzel duygulardır, güzel şeylerdir. Kıymetli Mustafa Canlı Başkanımız bunu yapmıştır. Hepimiz buna şahidiz. Gerçekten güzel bir iş yapıyoruz. İyi ki yapıyoruz. İyi ki bunu tamamlamışız. Eksik kalırdı. Allah söyletti. Hiçbir planım yoktu. Cenazesinde hissettiğim şeyi söyledim. Demek ki doğruyu hissetmişiz. Bugün de burada güzel bir işe, hep beraber ‘Bismillah’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KEŞKE EĞİTİM KUURMLARIMIZ YARIŞSA”

“Bu sürece katkı sunan bütün yönetici arkadaşlarıma, bütün teknik arkadaşlarıma ve bu sürecin olgunlaşmasına onay veren Gümüşhane Valiliği’ne, belediye başkanlığına, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, Sayın Vali'ye, Sayın Belediye Başkanı’na, Sayın Milli Eğitim Müdürü'ne teşekkür ediyorum” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“İçinde bilim ve sanatın olması da ayrıca bir özel bir durum. Yüzlerce gencimizin, çocuğumuzun aynı anda burada eğitim göreceğini bilmek, beni heyecanlandırıyor. Kesinlikle önümüzdeki eğitim dönemine, bu eğitim kurumunu yetiştireceğiz. Buna söz veriyoruz. Kaliteli ve en yakışan biçimde yetiştireceğiz. İçinde, teknik aksam açısından eğitime başlaması açısından hiçbir eksiği olmayacak. Bütün eksikliklerini tamamlayarak eğitime açacağız. Türkiye'nin birçok yerinde BİLSEM okulları var. Biliyorum. Ama Türkiye'nin en başarılısı olsun diye içeriğini hazırlayıp katkılarımızı sunup, buraya, bu okulu açacağız. Eğitim kurumlarımız yarışsa, keşke eğitime hiçbir başka duygu bulaşmasa, eğitime bilim, sanat, bilgi, insan eğitimi… Yani düşünebiliyor musunuz? Bir insanın varoluşunun ana ocağı, bilim, sanat, eğitim dediğimiz bütün bu duyguları besleyen okullarımız yarışsa, öğrencilerimiz yarışsa… Bu duyguyla burayı hazırlayacağız. Hazırladık, bitirdik, Milli Eğitim'e devredeceğiz. Milli Eğitim'e devrettikten sonra da burayı unutmayacağız."

“İNSAN OLMANIN TADINI ÇIKARIYORUM”

Büyük şehirlere göç olgusunun bu tür eğitim kurumlarının çoğalmasıyla önüne geçilebileceğinin altını çizen İmamoğlu, “O bakımdan yaptığımız şey, milletimize hizmet ama aynı zamanda ülkemize yaptığımız hizmetle aslında ülkemizin büyükşehirlere sıkışmışlığına dönük, engelleyici bir hizmet olduğunu da düşünüyorum” dedi. Yoğun bir İstanbul gündeminden Gümüşhane’ye geldiğini belirten İmamoğlu, “Sabahleyin Trabzon’da, beraber yöneticilik yaptığım, Trabzonspor'un eski başkanı rahmetli Özkan Sümer'in mezarını ziyaret ettim. Şimdi de buradayım. Bunun anlamı şu: İnsan olmanın aslında tadını çıkarıyorum şu anda. İnsan olmak ve insanca buluşabilmek, birbirini anabilmek, birbirine selam verebilmek, birbirini hissedebilmek, insanımıza dua etmek… Bu memleketin her köşesini ve bu yurdun her insanını çok seviyorum. Niye seviyorum? Çünkü bu ülkenin bir vatandaşı. Başka bir gerekçeye ihtiyacımız var mı? Var. bir de yaratılanı, Yaradan’dan ötürü sevmek. O bakımdan bu dostluğu, bu kardeşliği, bu birlik ve beraberliği inşa etme noktasında da hangi kademede olursak olalım, sorumluyuz. Ben, Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın en büyük, dünyanın sayılı ve bana göre dünyanın en güzel kenti İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı’ysam, benim bu duyguyu bu ülkede en fazla besleyenlerden birisi olma sorumluluğum var” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARDAN VE GENÇLERDEN ENERJİYİ KELİMELERLE İFADE EDEMEM”

Mustafa Canlı BİLSEM’i, 2022’nin Eylül ayında açmayı planladıklarını kaydeden İmamoğlu, duygularını, “Sevgili Müzeyyen ablamız, kıymetli Emre, Elif ve Ebru… Bence sizi, dolu dolu teselli edecek olan yüzlerce çocuk olacak burada. Sıklıkla ziyaret edin. Onlara baktığınızda, babanızın hala hizmet elinin burada olduğunu düşünün. Onun için ne kadar gurur duysanız babanızla, kıymetli eşinizle ve evladınızla, azdır. Bu ülkenin çocuklarının gözlerinden ve gençlerin gözlerinden aldığım enerjiyi, hissettiğim duyguları kelimelerle ifade edemem. Onun için dünyanın en umutlu insanıyım. Onun için, göreceksiniz bu memlekette çok yakın zamanda her şey çok güzel olacak” sözleriyle dile getirdi.

OĞUL CANLI: “BABAMIN MANEVİ GURURUYLA BURADAYIM”

Merhum Canlı’nın oğlu Emre Canlı da konuşmasına, “Bu topraklara alın terini, emeğini, ruhunu teslim eden bir babanın oğlu olmanın manevi gururuyla buradayım” sözleriyle başladı. “Milliyetçi kimliğini demokrasiye olan inancını Cumhuriyet sevgisiyle bütünleştirmiş, inançlı kimliğiyle toplumun bütün kesimlerini kucaklamayı başarmış bir hizmet insanı olarak Mustafa Canlı, Gümüşhane'de gerçek anlamda sevginin, saygının, samimiyet ve içtenliğin adı. olarak yaşayacaktır” diyen oğul Canlı, “Rahmetli babamın izini kalıcı hale getiren, İBB Başkanımız Ekrem Ağabey’ime yalnızca ailem ve babamın adına değil, bütün Gümüşhane ailesi adına şükranlarımı sunuyorum. İSTAÇ AŞ, Bimtaş AŞ ve İstanbul Enerji AŞ Genel Müdürlerimize ve çalışma arkadaşlarına, ekiplerine minnettarız” ifadelerini kullandı.

DEĞİRMENCİ: “HALA GÜMÜŞHANE İÇİN ÇALIŞIYOR”

İSTAÇ AŞ Genel Müdürü Aslan Değirmenci de merhum Canlı’yı, “Rahmetliyle, yaklaşık bir seneden fazla, İstanbul Enerji’nin Genel Müdürü’yken çok yakın çalıştım. 28 iştirak şirketinin içinde en yakın çalıştığım genel müdürlerden biriydi. Benim için hem bir çalışma arkadaşı hem dost, hem bir ağabeydi. Yol gösteren, akıl veren, tecrübesini aktarmaktan hiç çekinmeyen, ondan çok feyz aldığım ve gerçekten büyük bir onur ve gurur duyduğum çok değerli bir dostumdu. Ondan bu kısa sürede çok şey öğrendim. Bana çok şey kattı. Keşke ben görevde olmasaydım. Keşke o, devam ediyor olsaydı da ben de İstanbul Enerji’de devam ediyor olsaydım. Ama takdiri ilahi. Hayat devam ediyor. Ama ne mutlu ki; sağlığında bu şehre bu kadar katkı sunan bir insan, vefatında da hala katkı yapmaya devam ediyor. Hala Gümüşhane için çalışıyor” sözleriyle andı.

MAÇKA’DAN TORUL’A

İmamoğlu, Canlı’nın adına inşa edilecek BİLSEM etkinliği öncesinde de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Türk futbolunun efsane spor insanı Özkan Sümer’i, Maçka’daki mezarı başında andıktan sonra, ilçede vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar, çay içerek soluklanan İmamoğlu’na, “Maçka seninle gurur duyuyor” ve “Trabzon’un gururu İmamoğlu” tezahüratlarıyla sevgi gösterilerinde bulundu. Maçka’dan Gümüşhane’nin Torul ilçesine geçen İmamoğlu’na vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Vatandaşlardan gelen fotoğraf çektirme isteklerini yerine getiren İmamoğlu, bir yurttaşın talebi üzerine, yeni evlenecek çifte, cep telefonu üzerinden “video mesajla” mutluluklar diledi. Bir vatandaşın, “İmamoğlu, sanki halamın oğlu” sözleri de gülüşmelere neden oldu.

TORUL ESNAFINDAN İMAMOĞLU’NA: “GERÇEKTEN HALKIN İÇİNDE BAŞKANSINIZ”

İmamoğlu, Torul esnafına da ziyaretlerde bulundu. İmamoğlu, züccaciye dükkanı işleten bir esnafın, “İnsanlar derdi ya ‘Halkın içinden bir Başkan’; ben ilk defa gördüm sizi yüz yüze. Gerçekten halkın içinden bir Başkansınız. Sizleri tebrik ediyorum” sözlerine, “Allah razı olsun. Birlikte çalışıyoruz. İnşallah güzel duygularınızın bereketi, bu güzel ticarethanenize yansısın. Bereketiniz bol olsun. İnşallah sıkıntılı günleri hep birlikte atlatırız” yanıtını verdi. Yol üstünde toplanan vatandaşlara kısa bir konuşmayla seslenen İmamoğlu, Torul’dan Gümüşhane’ye geçti.

“BENİ BU KADAR SEVERSENİZ, SİZİ ALIR İSTANBUL’A GÖTÜRÜRÜM”

Cuma namazını, Hasanbey Caddesi üzerindeki Kemaliye Camii’nde kılan İmamoğlu, namazın ardından Gümüşhaneli vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, kendisine sevgi gösterisinde bulunan kadın yurttaşlara, “Beni bu kadar severseniz, sizi alır İstanbul’a götürürüm” şeklinde espri yaptı. Yoğun ilgi altında yürümeye çalışan İmamoğlu, bir taksi durağı önünde bir sandalye üzerine çıkarak vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı. “Yol arkadaşlarım, Gümüşhane'ye çok kıymetli hizmetleri olan rahmetli Mustafa Canlı'nın adına güzel bir eğitim hizmetini inşallah Gümüşhane'de var edecek” diyen İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Sizlerin sıcak karşılaması beni mutlu etmiştir. Allah hepinizden razı olsun. Güzel cuma günü, güzel Gümüşhane'mizin, benim de yaşamımın her zaman değerli bir yeri olan bu güzel şehrimizin, güzel hemşehrilerimizin yanında olmak, beni çok bahtiyar etti. İnşallah çok daha güzel günlerde, hukukun, adaletin, insanların eşitliğinin, çocuklarımızın gelecekle ilgili umudunun, gençlerimizin hiçbir zaman işsizlik sorununun olmadığı ve her birimizin eşit ve hakça bölüştüğü bir memleketin var olduğu, ticaretin bereketli olduğu günlerde yine Gümüşhane'de buluşmak dileğiyle, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Komşularınıza, herkese bizden selam, saygı iletin. Bilin ki, İstanbul'da sizi hiç mahcup etmeyecek kıymetli hizmetleri yapmakta her zaman kararlı olan bir kardeşiniz, bir hemşeriniz vardır. Kalın sağlıcakla. Sağ olun, var olun” şeklinde konuştu. İmamoğlu, Gümüşhane caddelerinde esnaf ziyaretlerini yoğun ilgi altında gerçekleştirdi. Kentin sembolü pestil ile poz veren İmamoğlu, bir lokantada kendisine ikram edilen hamsi tavadan tattı.

TEKKE’DE ATLI KARŞILAMA

İmamoğlu, Gümüşhane Merkez’e bağlı Tekke beldesi girişinde, ellerinde Türk bayrağı olan atlı vatandaşlarca karşılandı. Vatandaşların ikramlarından tadan İmamoğlu, çay eşliğinde sohbetler gerçekleştirdi, onlarla birlikte halay çekti.

***

BAYBURT’TA İMAMOĞLU İZDİHAMI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Bayburt ziyareti, kelimenin tam anlamıyla izdiham altında gerçekleşti. Yaşanan yoğun ilgi nedeniyle, esnaf ziyaretlerini gerçekleştiremeyen İmamoğlu, kent meydanında düzenlenmesi planlanan değerlendirme konuşmasını, etrafını çeviren Bayburtluların arasında yaptı. İmamoğlu, “Ülkemizin yakın geleceğinde herkesin adaleti hissettiği, hukuku hissettiği, birbirini sevdiği, birbirini saydığı, çocuklarımızın geleceğe umutla baktığı, gençlerimizin iyi eğitim aldığı ve iş imkanı bulduğu bir ülke olmayı hep beraber başaracağız. Unutmayın ki, şu duyguyu aklınızdan çıkartmayın ki; her şey çok güzel olacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon ve Gümüşhane’nin ardından geldiği Bayburt’ta, yoğun ilgiyle karşılandı. İmamoğlu, yaşanan izdiham nedeniyle, esnaf ziyaretlerini ve kent meydanında düzenlenmesi planlanan değerlendirme konuşmasını, Bayburtluların arasında yaptı. “Gümüşhane'ye gelmişken, gerçekten Anadolu'nun o bozkırında hepimizin kulağında küpe duran yiğitliğiyle meşhur, Bayburt'un o güzel insanlarını ziyaret etmeden buradan gitmek olmazdı” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“SİZE ‘HELAL OLSUN’ DEDİRTECEK İŞLER YAPACAĞIZ”

“Bayburtlu hemşehrilerimin arasındayım. Buradan Erzurum’a geçip, oradan görevimin başına döneceğim. Buradaki sevgili genç kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler; hepiniz bilin ki, İstanbul’da görevini ahlaklı, namuslu, dürüst, hepinizin buradan baktığında, ‘Helal olsun’ dedirtecek, işini yapan bir kardeşiniz, arkadaşınız, hemşehriniz var. Güzel işler yaptığımızda memleketimize de çok fayda sağlayacağını biz biliyoruz. Bu faydayı sağladığımızda, memleketimizde de bir kısım sıkıntılı işlerin düzeleceğini biliyoruz. Tam da bu duyguyla, inşallah ülkemizin yakın geleceğinde herkesin adaleti hissettiği, hukuku hissettiği, birbirini sevdiği, birbirini saydığı, çocuklarımızın geleceğe umutla baktığı, gençlerimizin iyi eğitim aldığı ve iş imkanı bulduğu bir ülke olmayı hep beraber başaracağız. Büyük onur duyuyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Unutmayın ki, şu duyguyu aklınızdan çıkartmayın ki; her şey çok güzel olacak.”

İmamoğlu, Bayburt’tan, geldiği gibi izdiham altında ayrıldı ve Erzurum’a geçti.

,,,

İMAMOĞLU ERZURUM'DA: AZ KALDI, HALKIMIZIN DA KATKISIYLA HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum ziyareti de vatandaşların yoğun ilgisi altında gerçekleşti. Tarihi Çifte Minareli Medrese önünde, bir gün önce Bayburt’ta olduğu gibi, vatandaşların arasında konuşan İmamoğlu, “Az kaldı. Birliktelikle, beraberlikle, siyaset üstü düşünerek, memleketimizin ve milletimizin geleceğini düşünerek, çok çalışarak, sizlerin de halkımızın da katkısıyla çok az bir zaman sonra, size söz veriyoruz ki; her şey çok güzel olacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Trabzon’dan başlatıp, Gümüşhane ve Bayburt’ta sürdürdüğü gezisini, Erzurum’da noktaladı. Bayburt gezisi kapsamında, Masat Köyü’ndeki Dede Korkut Türbesi’ni ziyaret eden İmamoğlu, vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı. Vatandaşlar, Türk kültür tarihinin temel taşlarından Dede Korkut’un kabri başında dua eden İmamoğlu’na elma ikram etti. Bayburt’tan Erzurum’a doğru yola çıkan İmamoğlu’nun konvoyu, farklı yerleşim yerlerinde durduruldu. İmamoğlu, yol boyunca kendisine sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

İLK KONUŞMA AŞKALE’DE: “GURUR DUYACAĞINIZ İŞLER YAPARAK YÜRÜYEN BİR YOL ARKADAŞINIZIM”

İmamoğlu, Erzurum’un Aşkale ilçesinde vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı. Makam aracını kullanarak yüksek bir noktaya çıkan ve buradan vatandaşlara seslenen İmamoğlu, “dadaş” diyarı Erzurum’un mert, zorluklarla mücadele eden güzel insanların memleketi olduğunu belirtti. “Aşkale de Erzurum'un girişindeki en özel noktalardan birisi” diyen İmamoğlu, “Bugünkü atmosferde, özellikle siyasi birlikteliği, siyaset üstü bir akılla memleket meselesi görerek yol yürüyen hem başta ittifak partileri Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti olmak üzere, bütün bu sürecin iyileşmesi için, halkla iş birliği yaparak yol yürümek isteyen bir sürecin sonunda, göreceksiniz az önce ülkemiz adına dilediğim gelecek çok yakındır. İnşallah o günleri hep beraber göreceğiz. Çok sevdiğim İstanbul'da bulunan bir kardeşiniz, bir hemşehriniz olarak, sizlerin gurur duyacağı işler yapma konusunda hassas bir yol arkadaşınız olduğumu bilin lütfen. Dualarınızı esirgemeyin. Hepimiz için, çocuklarımız için, gençlerimiz için, hanımefendiler, beyefendiler için, emekçi dostlarımız için hepimiz için çok az kaldı. Her şey çok güzel olacak” şeklinde konuştu.

“EKREM BAŞKAN” TEZAHÜRATIYLA KARŞILANDI

Aşkale üzerinden Erzurum’a ulaşan İmamoğlu’nu; Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt’ta olduğu gibi, coşkulu bir kalabalık karşıladı. Kentin tarihi ve sembol yapısı Çifte Minareli Medrese önünde vatandaşlarla bir araya geldi. Alkışlar ve “Ekrem Başkan” tezahüratıyla karşılanan İmamoğlu, cadde ve Çifte Minareli Medrese arasındaki yaklaşık 20 metrelik yolu, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle bir süre kat etmekte zorlandı. Yüksek bir noktaya çıkan İmamoğlu, vatandaşlarla buradan seslendi. Son 2 gündür yaptığı ziyaretleri özetleyen İmamoğlu, “Bu güzel dadaş diyarında olmak, sizleri selamlamak bizim için gururdur. İyi ki varsınız. Allah'ım hepimizi korusun. Güzel bir gelecek olsun. Tabii Erzurum'a gelip Çifte Minareyi görmek, tarihimizi orada yaşamak, Ulu Cami'ye girmek, orada ülkemiz için dua etmek güzeldir. Allah, güzel duaları kabul eder” dedi.

“HEP BERABER ÇOK GÜZEL GÜNLERE YÜRÜYELİM”

Erzurum’un ardından İstanbul’a döneceğini aktaran İmamoğlu, “Emin olun ki, İstanbul'da size, ‘Ahlaklı, dürüst, vatandaşıyla konuşan, insan ayırt etmeyen bir sürece hizmet eden, sizlerin gurur duyacağı, bizim tanıdığımız bu arkadaşımız, bu kardeşimiz, bu hemşerimiz ülkemizin en büyük, en büyük, en güzel şehrine hizmet ediyor’ dedirtmek için çok çalışıyorum” ifadelerini kullandı. “Günün sonunda ülkemizin güzel bir geleceğe ihtiyacı var” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Çocuklarımızın iyi eğitim aldığı, gençlerimizin iş imkanıyla buluştuğu, hanımefendilerin, beyefendilerin huzurlu bir yaşam yaşadığı, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı, birbirini sevdiği, saydığı bir geleceğe ihtiyacımız var. Zor bir hastalık dönemi geçirdik. Zor bir ekonomik süreç yaşıyoruz. Göreceksiniz her şey güzelleşecek. Az kaldı. Birliktelikle, beraberlikle, siyaset üstü düşünerek, memleketimizin ve milletimizin geleceğini düşünerek, çok çalışarak, sizlerin de halkımızın da katkısıyla çok az bir zaman sonra, size söz veriyoruz ki; her şey çok güzel olacak. Allah, hepinizi korusun. Güzel gelecek bizimle beraber olsun. Hep beraber çok güzel günlere yürüyelim diyorum. Dadaş diyarı bu güzel Erzurum'umuzu selamlıyorum.”

“HALKIMIZIN TEVECCÜHÜNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İmamoğlu, konuşmasının ardından, zorlukla da olsa medreseye ulaştı. Çifte Minareli Medrese’nin tarihçesiyle ilgili bilgi alan İmamoğlu, CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger ve İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar arasında gazetecilere şu değerlendirmeyi yaptı:

“Erzurum'da sizlerle beraber olmak, elbette benim için büyük bir keyif. Bugün, dadaş diyarı Erzurum'dayız. Gümüşhane, Bayburt ziyaretimiz var. Gümüşhane'de güzel bir okulun başlangıcını yaptık. Dönüşümüzü de Erzurum'dan yapmak istedim. Erzurum'a gelmişken, özellikle Erzurum'un simgesel alanlarını, başta Çifte Minare olmak üzere, Ulu Cami’yi, Erzurum Kongresi'nin yapıldığı yapıyı gezerek, oradaki tarihi tekrar hissederek İstanbul'a dönmek istedim. Dadaş diyarında olmak keyifli, insanıyla bir arada olmak keyifli. İnsanın kendini gerçekten çok güçlü, çok daha cesur hissettiği bir şehirdir Erzurum. Bu manada bu geziye eşlik eden, bize katkı sunan hem Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı’na hem İYİ Parti İl Başkanı’na, yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Halkımızın teveccühüne teşekkür ediyorum. İstanbul'da biliyorum ki çok yoğun Erzurumlu var. Dolayısıyla Erzurumlulara, aynı zamanda Erzurum kökenli İstanbullulara hizmet ediyorum. Umarım onların da mutluluğunu, huzurunu pekiştirecek bir yönetimi var ederiz. Ülkemizin güzelliklere ihtiyacı var. Buraya gerçekten çok pozitif duygularla geldim. Bu duyguların daha da yukarı çıkararak İstanbul'a döneceğim.”

ULU CAMİ VE KONGRE BİNASINI ZİYARET ETTİ

İmamoğlu; Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Ulu Camii’ni de ziyaret etti. Ulu Cami’de dua eden İmamoğlu, Cumhuriyet Caddesi ile kentin önemli noktalarından Taşhan’da da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Esnafın sorunlarını dinleyen İmamoğlu, vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerini yerine getirdi. Son olarak Kurtuluş Savaşı’nın mihenk taşlarından Erzurum Kongresi’nin yapıldığı Kongre Binası’nı ziyaret eden İmamoğlu, tarihi kongrenin yapıldığı sıralarda oturdu. İmamoğlu’nun Erzurum ziyareti, başladığı gibi, vatandaşların yoğun ilgisi altında son buldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.