banner128

“MUHALEFET ETME ADINA ÜRETİLEN HİZMETLERİ GÖRMEZDEN GELİYORLAR"

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu yaptığı açıklamada, “ Biz biliyoruz ki CHP İlçe Başkanı hükümetimiz ve Silivri Belediyesinin ilçemizde yaptığı çalışmalardan haberdar olmasına rağmen muhalefetlik yapmaya çalışmak adına hepsini görmezden geliyor gibi davranmaktadır” derken MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın ise “Silivri; sağlık, spor, eğitim, altyapı, üstyapı, kültür ve sanat alanında adeta çağ atlamış, büyük ivme yakalamıştır. Hizmet üretmeden bihaber CHP zihniyeti, üretilen hizmetleri gölgeleme telaşına düşmüştür.” Görüşünü savundu. Ak Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu ve MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın’ın yazılı açıklamaları şöyle:

Mutlu Bozoğlu: Sokağa çıkın doğru bilgi toplayın 

"Kıymetli Silivrililer,

Geçtiğimiz günlerde  CHP İlçe Başkanı basın ile buluşmuş ve birtakım açıklamalar yapmıştır. Bunun üzerine tarafımıza söz hakkı hasıl olmuştur.

Dostlarım,

Evvela belirtmek isterim ki birkaç meclis üyesi ile yan yana oturup ezberlenmiş bazı cümleleri kameralara söyleyivermek çok kolay. İBB tarafından şu yapıldı, bu yapıldı şeklinde cümleler kurup hemen ardından ‘Reklam Yapmıyoruz’ deniyor olması da cabası. Algı oyunlarından bahsedip araya reklamlarını sıkıştırıvermiş olmaları yüzümüzde tebessüm oluşturmadı değil.

Gelelim asıl konulara. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı ‘Proje Sahiplenici’ olarak nitelendirilmiş olması ve bizleri de bu durumdan rahatsız görmeleri ne acı. Nitekim böyle düşünmelerini anlayabiliyoruz. Çünkü içinde bulundukları ‘millet İttifakı’nın anlaşmalara dayalı kurulmuş bir gruplaşma olduğunu apaçık bilmekteyiz. Her ne kadar bu durumu kabul etmeseler de kendi genel başkan yardımcılarının daha birkaç gün evvel Kuzey Irak’ta Mesut Barzaniyi bizzat ziyarette bulunmuş olması bu durumun en büyük göstergelerinden biridir. Oysa Cumhur İttifakı milletin teveccühü ile oluşmuş; öyle diğerlerinin yaptığı gibi kapalı kapılar ardında masa başında geliştirilmemiştir.

Bu arada pankartçılık ile algı yönetiminden bahsetmişler. Zamanında Boğluca Deresi bölgesinde yapılan çalışmayı ve daha nicelerini kendileri pankartlarla sahiplendiklerini herhalde unutuvermişler. Öyle ki pankartçılıkta bir ileri seviyeye taşınmışlardı da ‘vatandaş’ın biri yine pankart ile cevap vermek durumunda kalmıştı. O yüzden bu konuyu Silivri Halkının teveccühüne bırakıyoruz. Bırakalım da algı oyunu yapılıp yapılmadığına onlar karar versin.

Sarı taksi konusuna gelince öncelikle teşekkür ediyoruz ki bizim de çalışmalar yaptığımızı, takipçi olduğumuzu söyleyivermiş. Yalnız beyfendiye önerimiz 5216 sayılı kanunda da belirtildiği üzere UKOME üyelerinin kimler olduğunu öğrenmesidir. Nitekim UKOME kararları her ne kadar Büyükşehir Belediye Başkanı onayı ile yürürlüğe giriyor olsa da kararı son noktaya UKOME üyelerinin oylamaları getirmektedir. Bu sebeple sanki tek imza ile Silivri’ye sarı taksiyi getirmişsiniz gibi davranmazsanız algı oyunu yapıyor gibi görünmeyeceğinizi belirtmek isteriz.

Genel siyaset noktasına geldiğimizde ise yangınlardan bahsetmişler. Tek bir video ile yangın döneminde hükümet tarafından yapılanların üzerini kapatmaya çalışmışlar. Sosyal devlet anlayışını bugüne dek Türkiye’de bu kadar iyi sürdürebilen bir hükümet neredeyse olmamıştır. IMF kapılarında yardım dilenen, bazı devletlerin başkanlarının önünde el pençe divan duran bir ülkeden; IMF’e borcu olmayan, kendi yaralarını kendi içinde saran ve hatta ülke dışındaki mazlumların imdadına koşan bir ülke haline gelmişiz fakat muhalefetimiz ancak yapılan icraatlerin üzerini örtmek için çabalıyor. İsterdik ki yapılan çalışmalara benzerleri ile cevap versinler; tabi kapalı kapılar ardında anlaşmalar yapıp CHP’nin arka bahçesini terörist yuvası haline getirenlerden bunu beklemek de şahsımız adına hata olur.

Biz biliyoruz ki CHP İlçe Başkanı hükümetimiz ve Silivri Belediyesinin ilçemizde yaptığı çalışmalardan haberdar olmasına rağmen muhalefetlik yapmaya çalışmak adına hepsini görmezden geliyor gibi davranmaktadır. Kendisine önerimiz sokağa çıkması ve yapılan çalışmalar hakkında evvela doğru bilgi toplayıp ardından yeni cümleler ezberleyip kameralar karşısına geçmesidir.

Sevgili Silivrililer,

Bizler milletinin yoluna taş koyan değil; yoldan taşı kaldıran, devletinin ve milletinin feraseti, Güçlü ve Büyük Türkiye İdealine sahip olan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, önünde ve dahi arkasında bu vatan, bu topraklar ve halkımız için canımızı dişimize takıyoruz. Mazlum coğrafyanın sesi olabilmek, zalime karşı durmak için savaşıyor; daha yaşanabilir bir Silivri için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Kalın sağlıcakla…

Mutlu Bozoğlu

Ak Parti İlçe Başkanı

***

Zafer Yalçın: İftira ve saygısızlık

“Değerli Silivrililer

Siyaset; nezaket ve zarafet ister, saygı ve sevgiyi körükler.

İradesi olmayanlar iftirayı tercih ederler. Saygıyı bilmeyenler saygısızlığa sığınırlar. Doğruya uzak olanlar yalana sarılırlar.

CHP Silivri İlçe Örgütünün yaptığı işte tam da budur.

Her zaman ki gibi iftira, saygısızlık ve yalan nöbetine girmiştir.

Dün düzenlemiş oldukları basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekilimiz ve Silivri Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz’a hadsiz bir şekilde dil uzatılmıştır.

Ayıplı ve tehlikeli bir üslupla, siyasi terbiyeden uzak; kavgaya ve kargaşaya yakın söylemlerde bulunulmuştur.

2009-2019 tarihleri arasında yönetmiş oldukları Silivri Belediyesi’ni ne halde devrettikleri ortadadır.

Geçen 10 yılda sundukları beceriksiz ve basiretsiz yönetim anlayışları, Silivri’yi adeta uçurumun kenarına götürmüştür.

Olumsuzluklara, beceriksizliklere, rezilliklere ve rezaletlere daha fazla tahammül edemeyen kıymetli Silivri halkı, 2019 seçimlerinde Millet İttifakı adayı yerine Cumhur İttifakı adayı Sayın Volkan Yılmaz’ı belediye başkanı seçmiştir.

Bu tarihten itibaren Silivri’de yeni bir dönem başlamıştır.

Deyim yerindeyse, Silivri uçurumun kenarından kurtulmuştur.

2,5 yıl içerisinde Silivri; özlemle, hasretle, hevesle, heyecanla bekledikleri hizmetlere kavuşmuştur, kavuşmaya devam etmektedir.

Gel gör ki, tüm kurumların yüksek koordinasyonuyla sürdürülen hizmetler hızla ilerlerken, CHP üzerine düşen misyonu sergilemeye devam etmektedir.

CHP İlçe örgütü kıskançlık kompleksi içerisindedir. Şüphe yok ki, bu ruh halleri kirli siyaset anlayışlarını ifşa etmektedir.

Cumhur İttifakı’nın bozulmasını dört gözle bekleyen Zillet’in paydaşları, avucunu yalamaktan başka teselli bulamayacaktır.

Silivri; sağlık, spor, eğitim, altyapı, üstyapı, kültür ve sanat alanında adeta çağ atlamış, büyük ivme yakalamıştır. Hizmet üretmeden bihaber CHP zihniyeti, üretilen hizmetleri gölgeleme telaşına düşmüştür.

Yapılan basın toplantısında aslı astarı olmayan iddia ve ithamları hayretler içerisinde takip ettik.

Belediyeciliği ve belediye başkanının görev ve yetkilerini bilmeyen dar düşünceliler, Silivri’yi yönetmeye talip olamaz. Olsa olsa çizgi film karakteri olup başkancılık oynarlar.

Onları da anlamak istiyoruz.

Silivri sınırlarını aşan projeleri görünce kıskanıyorlar…

Hizmetle buluşan vatandaşın teveccühünü görünce çıldırıyorlar…

Onlar adına üzülerek söylüyoruz ki; kıskanmaya, çıldırmaya, delirmeye devam edecekler.

Silivri’ye hizmet akşamdan sabaha oluşmuyor. Emek veriliyor, mücadele veriliyor, gayret ediliyor.

Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz’ın çok güzel tarifiyle, “Sürükleye sürükleye” geliyor.

Belediyemizin yetkileri, İBB’nin yetkileri, Hükümetimizin yetkileri bellidir.

Sayın Yılmaz’ın mücadelesi de ortadadır.

Silivri’ye 2,5 yılda yapılan hizmetler açık ve nettir.

Kıymetli Silivrililer…

CHP örgütü, bu ülkede milliyetçilikten, vatan, bayrak ve millet sevdasından bahsedecek en son oluşumdur.

Çünkü terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla el ele kol kola olan CHP’dir.

Bugün terör örgütlerinin kökü kazılıyorsa, Cumhur İttifakı’nın güçlü iradesi sayesindedir.

Bugün anaların gözyaşları diniyorsa Cumhur İttifakı’nın milli politikaları neticesindedir.

Bugün terör örgütleri varlık gösteremiyorsa Cumhur İttifakı’nın mücadelesiyledir.

Gün geçmiyor ki CHP, gizli ve hain odakların değirmenine su taşımasın.

Daha bir hafta önce Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani ile görüşen CHP’dir.

FETÖ’ye göz kırpan ve medet uman yine CHP’dir.

YPG’yi terör örgütü görmeyen yine CHP’dir.

“PKK-Öcalan konusunda CHP ile aramızda hiçbir sorun yok” diyen HDP’li Sancar’a cevap veremeyişleri bu şer ittifakının göstergesidir.

CHP’nin hain oluşumlarla dirsek temasları saymakla bitmeyecek kadar fazladır.

Her şey apaçık iken, Cumhur İttifakı’na dil uzatan bu partinin Silivri yöneticilerinde utanmada mı yoktur?

Herkes bilinmelidir ki, kurt kışı geçirse de yediği ayazı asla unutmayacaktır.

Hiçbir tahriğe kapılmayacak, hiçbir nifak tohumunun yeşermesine müsaade etmeyeceğiz.

Silivri’miz, İstanbul’umuz ve Ülkemizin huzuru, mutluğu ve geleceği için siyasetimizi sürdüreceğiz

Zafer YALÇIN

MHP Silivri İlçe Başkanı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.