banner128

KENTSEL DÖNÜŞÜM ACİLEN BAŞLAMALI

CHP Silivri Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı, ilçede 450 binada sorun olduğunu, olası 7 üzerindeki şiddetli bir depremde bunların yıkılabileceğini ayrıca 9 bin binada sorun yaşanabileceğini ifade ederek, ‘Kentsel dönüşüm acilen başlamalı’ dedi.  İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu da ,  “Deprem ile ilgili çalışma bir istek değil ihtiyaçtır’ diyerek çalışmanın zorunluluğuna dikkat çekti.

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen beraberinde; CHP Silivri Belediyesi Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı, İBB Meclis Üyeleri; Bora Balcıoğlu ve Melih Yıldız ile  basının karşısına çıkarak;   göreve geldiklerinden bu yana geçen süreci, İBB’nin Silivri’ye yönelik çalışmaları,  Silivri Belediyesi’nin 1.5 yıllık icraatlarına değerlendiler ve bu bağlamda gelen soruları yanıtladılar.  İlçe Başkanı Berker Esen; pandemi sürecinde İBB ile ortak bir şekilde Silivri halkının sorunlarını çözmek için çalıştıklarını belirterek, Silivri’nin sorunlarının İmamoğlu’na dosya olarak verildiğini belirtti.   İBB Meclis Üyesi Melih Yıldız kendilerinin Silivri Belediyesi’nin taleplerine hassasiyetle yaklaşarak yardımcı olduklarını ancak aynı hassasiyeti İBB’de Başkan Volkan Yılmaz’dan göremediklerini ifade etti.  CHP Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı ise bir soru üzerine, ilçede 450 binada sorun olduğunu, olası 7 üzerindeki şiddetli bir depremde bunların yıkılması yanında 9 bin binada sorun yaşanabileceğini ifade ederek, ‘Kentsel dönüşüm acilen başlamalı’ talebinde bulundu. İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu’da deprem ile ilgili çalışmasının “bir istek değil ihtiyaç” olduğunu vurguladı.

Yine Başkan Volkan Yılmaz’ın Silivri Meclisi’nde ‘Geçmiş döneme yönelik’  suç imalı hatırlatmalarına Başkan Berker Yılmaz ve İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu ‘Adliye karşısında varsa bir suç gitsin suç duyurusunda bulunsun.  CHP döneminde Silivri belediyesi’nde müfettiş odası vardı. Sürekli müfettiş vardı. Varsa bir suç tesbit edilirdi’ şeklinde yanıt verdiler.   

CHP basının karşısında

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen beraberinde; CHP Silivri Belediyesi Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı, İBB Meclis Üyeleri; Bora Balcıoğlu ve Melih Yıldız ile  basının karşısına çıkarak;   göreve geldiklerinden bu yana geçen süreci, İBB’nin Silivri’ye yönelik çalışmaları,  Silivri Belediyesi’nin 1.5 yıllık icraatlarına değerlendiler ve bu bağlamda gelen soruları yanıtladılar.  Toplantının açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı  Berker Esen, öncelikle Sivas’ta 27 yıl önce  Madımak Oteli’nde hayatını kaybeden canları anarak başladı.  Esen daha sonra İlçe olarak kendilerinin yaptıklarını hatırlattı.  İlçe binasını partililerin katkılarıyla yenilediklerini, prookol ziyaretleri yaptıklarını, pandemi sürecinde vatandaşlara yönelik olarak yaptıkları hizmetleri, İBB’nin  Silivri’ye yönelik hizmetlerini özetleyen Başkan Esen özetle şöyle konuştu.

Pandemi sürecinde ‘İyilikte yarış Silivri’ kampanyası

Mart ayı itibari ile ülkede  baş gösteren Pandemi süreci ile rutin hayatımızın dışında kalarak çalışmalarımızı yürütmek zorunda kaldık. İlçe Başkanlığı olarak;  halkımızın yoğun olduğu bölgelerde dezenfektan noktaları oluşturmaya çalıştık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakimiz İSTAÇ eli ile mahallelerimizin dezenfekte çalışmalarını yaptık. Bu çalışmamız hala devam etmektedir. Pandemi sürecinin mübarek ramazan ayına denk gelmesi ile ilçe başkanlığımız tarafından Silivri kamuoyunun bildiği gibi rakiplerimiz tuvalet kâğıdı sektirirken “İyilikte Yarış Silivri” kampanyası başlatarak partili partisiz tüm hemşerilerimizi bir araya getirerek ayrım yapmaksızın ihtiyaç sahibi 3000 ailemize erzak kolisi ve alışveriş çeki desteği sağladık. Pandemi sürecinde zor durumda olan, işini kaybeden, ihtiyaç sahibi olan hemşerilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabildiysek ne mutlu bize.

 İlçe Başkanlığımız pandemi sürecinde canlı yayın gerçekleştiren tek siyasi parti olduk. Gerçekleştirdiğimiz canlı yayınlarda tarım, sağlık ve hukuk konularında vatandaşlarımızı bilgilendirmeye çalıştık. Üyelerimiz ve ilçemizde yaşayan ulaşabildiğimiz 60 yaş üstü hemşerilerimizi telefon ile arayarak hal hatırlarını sorduk. Gençlik kollarımız ile birlikte ihtiyaç talebinde bulunan 60 yaş üstü vatandaşlarımızın ilaç ve gıda ihtiyaçlarını karşıladık.

10 bin aileye erzak kolisi

Ayrıca pandemi sürecinde İstanbul Büyükşehir Belediye’mize ilçemizde gerek muhtarlarımızdan gerek inanç gruplarından gerekse derneklerden ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan gelen talep ve veriler doğrultusunda ayrım yapılmaksızın 10.000 aileye erzak kolisi yardımı, 251 ailemize Sosyal Destek İstanbul Kart Yardımı, 198 ailemize nakdi yardım, 1478 aileye 1794 çocuğumuza Halk Süt yardımı yapıldı. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyemizin eli ile oluşturulan araç dezenfekte noktasında 1000’i aşkın taksi ve minibüsün düzenli olarak dezenfekte işlemini gerçekleştirdi.

Su fiyatları sorunu TBMM’ye taşındı

Pandemi sürecinin hemen öncesinde Ankara temaslarımız sırasında milletvekilimiz Sayın Zeynel EMRE ile gerçekleştirdiğimiz çalışma neticesinde ilçemizde özellikle tarım ve hayvancılığın yoğun olduğu bölgelerde sıkıntı olan su fiyat tarifesi ile ilgili 3 maddelik bir kanun teklifi hazırlayarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduk. Hazırladığımız yasa teklifi şu anda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeyi bekliyor. Geçtiğimiz günlerde açıklamalarını talihsizlik olarak değerlendirdiğimiz bölge milletvekilinin de yerel siyaseti ve ana kent siyasetini bir kenara bırakarak partimiz tarafından gündeme alınmasını sağladığımız yasa teklifimizin takip etmesini bekliyoruz. Zira sayın vekilin asli unsuru yerel siyaset değil genel siyasettir. Bu noktada komisyona taşıdığımız teklifin tüm siyasi partilerin parlamento temsilcileri tarafından takip edilerek halkımızın bu sıkıntısını ivedilikle çözmeye çalışmalarını dileriz. İSKİ yetkililerimiz ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler neticesinde teklifimizin TBMM’den geçmesi ile tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın bu sıkıntısını kalıcı olarak çözmüş olacağız.

İmamoğlu ile sürekli diyaloğ

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde tarihi bir zaferle vatandaşlarımızın teveccühü ile seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İMAMOĞLU ile göreve geldiğimiz günden beri ilçemiz sorunları ve çözüm önerileri üzerine sıkı bir diyalog halinde çalışıyoruz.

23 Haziran’dan itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesinde değişen yönetim anlayışı ile 16 milyona eşit, adil, şeffaf ve liyakate dayalı hizmet dönemi başlamıştır. İstanbul’umuz hak ettiği değeri sosyal demokrat belediyeciliğin en önemli temsilcisi olan İBB Başkanımız Sayın Ekrem İMAMOĞLU ile yeniden bulacaktır. Bizler siyasi parti, din, dil, ırk, mezhep farkı anlayışı gütmeksizin 16 Milyon İstanbullu için çalışıyoruz. Bu noktada ilçe başkanlığımız olarak partizanlık yapmadan Silivri’mizin ihtiyaç duyduğu hizmetlerin programlanarak yapılması için elimizden gelen tüm gayreti gösterdiğimizi belirtmek isterim.

Her dönemde atılandan fazla asfalt atıldı

Bu bağlamda İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun göreve başlaması ile birlikte ilçemizde gelen talepler ve yaptığımız değerlendirmeler neticesinde 240.000 ton asfalt çalışması yapılmasına ihtiyaç olduğu İBB ekiplerimizce tespit edilmiştir. Bu asfalt dönemi süresince 150.000 ton asfalt serim ve bakım uygulaması yapılması hedeflenmektedir. Şunun özellikle altını çizmek isterim ki bu tonajda bir rakam Silivri’de bir dönemde atılan en yüksek asfalt rakamıdır. Aynı zamanda 2020 yılı yatırım planı içerisinde İBB sorumluğunda bulunan alanlarda 8000 m2 tretuvar düzenlemesi ve 3000 mt yağmur suyu kanalı yapılması hedeflenmektedir. Şu an için İBB ekipleri günlük 1.5 – 2 ton civarı asfalt serim ve bakım onarım işlemi yapmaktadır.

Atık tesisi ve üstgeçitler

İlçemizde vatandaşlarımızın bizlere ilettiği iki önemli sorun olan Kipa Önü Üst Geçit çalışması ve Seymen Katı Atık Tesisinden kaynaklanan koku sorunu üzerinde özellikle durduk. Kısa sürede gerekli çalışmalar gerçekleştirilerek Kipa Önü Yaya Üst Geçidinin yapımına başlandı. 85 mt uzunluğunda olacak olan üst geçit engelliler için uyumlu olarak düzenlendi. Şu müjdeyi de buradan Kıymetli Silivrililere duyurmak isterim. İlçemizde İBB sorumluluğunda bulunan diğer yaya üst geçitlerinde kısa süre içerisinde çalışmaları tamamlanarak engellilere uyumlu hale getirilecektir. Ayrıca Eski Sanayi Durağı yaya üst geçidi projesinin başkanlık oluru alınarak proje çalışmalarına başlandı.

Seymen Katı Atık Tesisi ile ilgili olarak koku sorunun çözümüne yönelik olarak İBB iştiraki İstanbul Enerji AŞ 15 Ağustos tarihi itibariyle enerji üretimine başlayacaktır. Enerji üretimi ile birlikte ilçemizde yaşanan koku sorunu yüzde 95 oranında giderilecektir.

İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na bağlı Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ile birlikte yaptığımız ziyaretler neticesinde köylerimizde bulunan 42 parkımızın bakım ve onarımlarını gerçekleştirerek 13 tane yeni parkı ilçemize kazandıracağız.

Müjdat Güsu Stadı’na 10.000.000 TL’lik yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Silivri ziyareti sırasında incelemelerde bulunduğu Müjdat Gürsu Stadında ilçemizde bulunan spor kulüplerimizden gelen talepler neticesinde iyileştirme çalışmaları programa alınmış ve gerekli çalışmalar başlamıştır. Geçtiğimiz aylarda ihale süreci tamamlanan Müjdat Gürsu Stadı 10.000.000 TL’nin üzerinde yatırım ile bir şehir stadı statüsüne kavuşacaktır. Yeni eklenen tribün ile seyirci sayısı arttırılacak olup, zemin iyileştirme çalışması yapılacaktır. Ayrıca eksik bulunan amatör spor kulüplerimiz için malzeme odası, Silivrispor için fitnes salonunda eklendiği projenin çalışması devam etmektedir. Aynı zamanda Silivrisporumuza lojman kazandırma noktasında çalışmalarımız devam ediyor.

KİPTAŞ  4’te 1396 aile konut sahibi olacak

Türkiye’de sosyal konut projesi anlamında hem mimari hem yeşil alan ve peyzaj mimari düzenlemesi hem de ödeme koşulları ile İstanbul’un yükselen değeri Silivri’mize Marka değeri katacak, alışılmış Kiptaş mimarisinin dışında yeni bir vizyon ile inşa edilen Kiptaş 4 konutlarının temel atma törenini gerçekleştirdik. 1396 ailemizin konut sahibi olacağı projede pandemi sürecinde büyük özveri ile çalışan sağlıkçılara öncelik tanınması da ayrı bir anlam ifade etmektedir. Yeri gelmişken tüm sağlık çalışanlarımıza bu süreçte gösterdikleri insanüstü gayret için bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, Covit-19 sebebi ile hayatlarını kaybeden hocalarımıza ve sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Kura çekimleri tamamlanan projemizin Silivri’ye hayırlı olmasını temenni ederiz.

Silivri’ye İBB’den kreşler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın seçim sürecinde en önemli seçim sözü olan “150 Mahalleye 150 Kreş” projesi hayata geçiyor. Silivri’mizde de ilk etapta 2 adet yapılan Yuvam İstanbul projesi ile Silivri’deki çocuklarımızın okul öncesi eğitime kavuşmasının ve yükü hafifleyen annelerin iş gücüne katılmasının yolunu açıyoruz. İBB’nın yatırım planları kapsamında 2 mahallemize daha Yuvam İstanbul projesİ hayata geçecektir.

Halk Süt ile bölge üreticilerine 3 milyon TL katkı

İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun seçim döneminde vaat ettiği Halk Süt projesi kapsamında sütler Silivri ve Çatalca ilçelerimizden alınmaya başlandı. Bu bağlamda bölgemiz hayvancılığına destek olmak adına günde 25 ton ayda 750 ton süt bölgemizden alınmaktadır. Bu projenin bölge üreticimize aylık katkısı yaklaşık 3 MİLYON TL’dir.

Çitfçiye 1 miyon TL’lik fide desteği

Salgın döneminde çiftçimizi desteklemek, halkımızın kaliteli ve sağlıklı gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla Nisan ayında "Tarımsal Üretim Seferberliği" başlatılmıştır. Bu çerçevede İstanbul çiftçisine yaklaşık 3,5 milyon adet domates, salatalık, biber, patlıcan ve karpuz fidesi dağıtılmıştır. Önemli bir tarım potansiyeline sahip Silivri ilçemizde de bu seferberlik kapsamında fide dağıtımı gerçekleştirilmiştir. İlçemizde yaklaşık olarak 351 bin adet domates, 222 bin adet biber, 17 bin adet patlıcan, 19 bin adet salatalık ve 108 bin adet karpuz fidesi dağıtılmıştır. İlçemizde dağıtılan toplam fide sayısı ise yaklaşık 717 bin adet olmuştur. İBB tarafından Temmuz ayı içerisinde düzenlenecek eğitimlerle uzman ziraat mühendisleri tarafından çiftçimize doğru tarım teknikleri (dikim, zirai mücadele, bitki besleme, sulama vb) konusunda eğitimler verilecektir. Bu proje ile çiftçimize 1 MİLYON TLlik fide desteği sağlanmıştır. Çiftçimize olan desteklerimiz artarak devam edecektir. Bununla beraber çiftçimizin ürettiği ürünler üretici pazarları ile İstanbul’un her yanında tüketici ile buluşacak.

Silivri’nin talepleri İmamoğlu’na iletiliyor

Bütün bu  İBB Hizmetleri Silivri için lütuf değilhalkın ihtiyaçları doğrultusunda yapması gereken yapıması zorunlu  hizmetlerdir.  Bizler CHP döneminde İBB hizmetlerini alamadık. Bugün İBB’nin yaptığı hizmetler bizim daha önce talep edip te yaptıramadığımız hizmetlerdir.  Sayın İmamoğlu’na Silivri’de tespit ettiğimiz, vatandaşın bize ilettiği sorunların çözümüne ilişkin taleplerimizi dosya halinde ilettik.

Kırkıcı: Sorunların çözümünde ortak akıl yok

Esen’den sonra söz alan CHP Silivri Belediye Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı ise  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’un sorunlarını merkeze hükümetle birlikte çözebilmek için defalarca Cumhurbaşkanı ile bir araya gelme taleplerini,  ilçe belediyelerine yönelik ortak çalışma taleplerini hatırlatarak,  “  Maalesef sayın İmamoğlu bu çağrılarının hiç birine olumlu yanıt alamıyor. Sorunlar el ele vererek çözülür. Sorunlar bir araya gelerek çözülür. Sorunlar toplumsal olarak ortak bir çabayla çözülür. Ama karşımızda böyle bir çaba yok. Talepler olumsuz karşılanıyor.

Silivri’de benzer.. Sayın Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz süreçlere sivil toplum örgütlerini katmıyor, meslek örgütleri, STK’lar dinlenmiyor, Ankara’ya gidiyor tek başına gidiyor. Oysa ortağı Ak Partili arkadaşları da onların da sorunların çözümüne katkısı olacak. Ama yok ortak akıl çalışması gerçekleşmiyor. “diye konuştu.

Silivri’de kentsel dönüşüm acilen başlamalı

Toplantı daha sonra soru –cevap olarak devam etti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Silivri’yi İstanbul’da Fatih ve Avcılar ile pilot bölge ilan ettiği’ hatırlatılarak, “ Silivri neden pilot bölge? İBB’den deprem ile ilgili olarak ne çalışma yapması beklenir? İlçe belediyesi ile ortak neler yapabilirler? “ şeklindeki bir soruyu Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı yanıtladı.

“Deprem bir İstanbul Depremi olmasının yanında bir Silivri depremi olacaktır. Silivri açıklarında fay geçmektedir. 7 nin üzerinde gerçekleşebilecek bir depremde Silivri de bundan büyük zarar görecek ilçelerden biri olacaktır.

Bina envanterimize ilişkin çalışmalar yapıldı.  50 bin binadan 450 tanesinin  şu anda sıkıntılı olduğu tespit edildi. Ayrıca   Bir Silivri depreminde depremin şiddetine göre 9 bin binada sıkıntı yaşanabilir. Bu 450 tanesi yıkılabilir.  Binalar bellidir. Acilen kentsel dönüşüm yapılmalıdır.”

İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu da bu soruya ilişkin verdiği yanıtta,  ‘Diğer tüm ihtiyaçlar bir istektir. Kentsel Dönüşüm ise bir ihtiyaçtır. Bu konuda vatandaşlar devletten güvence istiyor. Devlet kurumları ortak bir şekilde vatandaşı ikna etmeli ve  Kentsel Dönüşüm süreci bir an önce başlatmalıdır “

Suç varsa Adliye karşıda

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın geçen birbuçuk yıllık süreçte sık sık CHP’nin on yıllık icraat dönemine yönelik  suç ima ederek, geçmişi demoklesin kılıcı gibi CHP Grubu üzerinde salladığı, bu durumun nasıl yorumlandığı şeklindeki bir soru üzerine söz alan İlçe Başkanı Berker Esen ve İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu “ Varsa bir suç Adliye karşısında gitsin suç duyurusunda bulunsun.

CHP döneminde Silivri Belediyesi’nde sürekli ‘Müfettiş odası’ bulunmuştur. Yani müfettiş eksik olmamıştır. Bütün hesaplar, faaliyetler didik didik incelenmiştir. Bir suç olsa, yanlış bir şey olsa  kesinlikle ortaya çıkarılmıştı. “ şeklinde yanıtlar verildi.

“İBB Hizmetleri Sürüklenerek değil koşa koşa geliyor”

Silivri Belediye Başkanı  Volkan Yılmaz’ın ‘İBB hizmetlerini sürükleyerek getiriyorum’ açıklaması yaptığı hatırlatılarak, ‘İBB buraya hizmeti zorla mı getiriyor?’ diye sorulması üzerine CHP Temsilcileri  ‘Böyle bir şey yok. Hizmetler koşa koşa geliyor. Böyle bir yorum süreci sabote etmektir. İBB’ye haksızlıktır. ‘ şeklinde yanıt verdiler.

Yıldız: Biz Volkan Bey bizim gösterdiğimiz hassasiyeti göstermiyor

Bu arada söz alan İBB Meclis Üyesi Melih Yıldız ise kendilerinin geçen bir buçuk yıllık süreçte Silivri’de Başkan Volkan Yılmaz’a her türlü hassasiyeti gösterdiklerini hatırlatarak, kendilerininin de Yılmaz’dan aynı hassasiyeti İBB’de göstermesini beklediklerini ancak bunu göremediklerini ifade etti.

Yıldız, şöyle devam etti.  ‘Pandemi sürecinde İBB’ye ek 6.5 milyar ek bir yük oluştu. Bunun İmamoğlu borçlanma talep etti.  Biz Silivri’de Volkan Bey’in borçlanma talebine evet diyoruz. Ama Volkan Bey İBB’de İmamoğlu’nun borçlanma talebine hayır diyor.  Cumhur İttifakı temsilcileri sürekli kendi ihtiyaçları talepleri olduğunda ‘Birlikten, beraberlikten’ söz ediyor. Ama söz konusu Millet İttifakının belediyelerinin,  CHP’li belediyelerin talepleri olduğunda birlik-beraberlik hakgetire.”

Silivrispor ilçenin ortak değeridir

Daha sonra yine bir soru üzerine söz alan CHP Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı, ‘ Biz Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın hizmetleri kamusal şemsiye altında yürütmesine bir şey demiyoruz.  Ancak bu amaçla Silivri Otogarı’nda Silivrispor’un mağdur edilmesini doğru bulmuyoruz. Silivrispor ilçenin ortak bir değeridir, markasıdır.  İBB Esenler otogarını kendi işletiyor. Esenler otogarı mafyanın cirit attığı bir yerdi. Bir spor kulübü kontrolünde değildi.  Silivri Otogarı’nda ise spor kulübü var.”diye konuştu.

Kırkıcı; ‘Araç hibeleriyle’ ilgili bir soruya da “Hibe alınır. Alınmaz demiyoruz. Ama bir firma 15 aracı neden bağışlar?Hayatın olagan akışına aykırı. Bu konularda biraz daha şeffaflık gerekiyor. “ yanıtını verdi.

Silivri’ye yapılacak her olumlu hizmete destek

Yine bir başka soru üzerine İlçe Başkanı Berker Esen,  ‘ Bizler CHP olarak Sayın Volkan Yılmaz yeni göreve gelmiştir. Bir çalışmalarını planlasın, icraata başlasın diye bir kredi tanıdık kendisine. Destek olduk. Yüzün üzerinde meclise gelen konuda sadece iki konuda hayır dedik. Diğer her şeye evet dedik. Bundan sonra da Silivri için yapılacak her olumlu şeye katkı vermeye devam edeceğiz. Körü körüne bir muhalefet anlayışımız yok. Kim yaparsa yapsın Silivri’ye yapılan her hayırlı hizmetin yanındayız. Ama gördüğümüz eksikleri, talepleri de dile getireceğiz. “ dedi.

Erhan KIZILYAR

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.