İlk etabı Antalya’da gerçekleştirilen Milletler Ligi’ne 2 galibiyet ile başlayan Filenin Sultanları, ikinci etap için ABD’ye gitti.

Takımın ABD yolculuğunun başlamasının ardından milli voleybolcular Eda Erdem, Ebrar Karakurt ve Zehra Güneş, uçak içinde takımı dağınık oturtan ve ekonomik klasta uçurulmasına   tepki gösterdiler.

Ebrar Karakurt, sosyal medya paylaşımında “13 saatlik Amerika yolculuğumuza economy bölümünde başlamış bulunmaktayız!!!!! Çok teşekkürler. Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam. Bize gelince ekonomi” dedi.

Eda Erdem 13 saatlik ABD uçuşu başlasın. Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz. Turkish Aırlınes

THY ve Federasyondan karşılıklı suçlamalar

Milli voleybolcuların tepkisinin ardından THY Basın Müşaviri Yahya üstün, biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğunun ilgili federasyona ait olduğunu söyledi. 

Türkiye Voleybol Federasyonu sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla konuya açıklık getirildi ve THY'den yapılan açıklamaya tepki gösterildi.

TVF'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı şöyle:

"Kamuoyunun Bilgisine 2024 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi ikinci etap müsabakalarını oynamak üzere A Milli Kadın Voleybol takımı sporcularımız ve teknik ekibimiz bugün ABD’ye uçak yolculuğu gerçekleştirmektedir. Söz konusu uçuş hakkında THY yetkilileri tarafından federasyonumuza karşı ifadeler içeren, gerçeği yansıtmayan açıklamalar sebebi ile kamuoyunu bilgilendirmek zaruri hale gelmiştir.

Federasyonumuz, bağlı olduğu mevzuatlar gereğince Business Class bilet alamamaktadır. Söz konusu ABD seyahati öncesinde 17.05.2024 tarihinde kafilemizin seyahat listesi hem yazılı hem şifahen THY ile paylaşılarak özellikle kabin yükseltme (upgrade) konusunda destek istenmiştir.

THY, talebimize istinaden TVF’nin tüm faaliyetlerine yönelik tüm bir sene içerisinde sadece 20 kişi için uçak müsaitliğine göre kabin yükseltme hakkı olduğunu ve bu işlemin uçuş öncesi müsaitlik durumuna göre gerçekleştirilebileceğini bildirmiştir.

Takımımızın 26.05.2024 tarihindeki uçuşunda takım kafilemizden hiç kimse kabin yükseltme hakkından faydalanmamıştır. THY ile federasyonumuz arasındaki sözleşme barter sözleşme kapsamındadır ve maddi ödeme içermemektedir.

Sözleşmedeki tüm haklar federasyonumuz faaliyetlerinde uçak bileti olarak kullanılmaktadır. Sonuç olarak; söz konusu uçuşta hiçbir bilete kabin yükseltme (upgrade ) işlemi yapılmamış, uçuş listemiz de Türk Hava Yolları yetkililerince yapılan açıklamaların aksine elektronik postalarla sabit olduğu üzere 17.05.2024 tarihinde Türk Hava Yolları yetkilileri ile paylaşılmıştır. Gerçeğe aykırı yapılan açıklamaları kabul etmek mümkün değildir.

Tepecik'te riskli yapıların yıkımına başlandı Tepecik'te riskli yapıların yıkımına başlandı

Saygılarımızla, Türkiye Voleybol Federasyonu"

Editör: Haber Merkezi