Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı ziyaret etti.

Özellikle eski uzman çavuşların yaşadığı sorunları dile getiren Gündeşli, Erbakan’dan sorunun çözümü için yardımcı olmasını istedi.

21 yıllık Nazım hasreti sona erdi 21 yıllık Nazım hasreti sona erdi

Dernekten yapılan açıklamaya göre Eski Uzman çavuşların yaşadığı  şöyle:

“Ülkemizin güvenliği için en ön saflarda görev yapmış Kahraman Eski  Uzman Çavuşların  sorunlarına dikkatinizi çekmek istiyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmış, çeşitli nedenlerle görevini kendi isteğiyle sonlandırmış ve atanamama sorunuyla karşılaşan Eski Uzman Çavuşlar olarak bizler, kamuoyunun desteğini ve ilgisini talep ediyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar hizmet vermiş olan biz Eski Uzman Çavuşlar, atanma hakkımızı kullanmak ve kamu kurumlarına memur olarak atanabilmek istiyoruz. Ancak referans eksikliği, kota doluluğu ve çeşitli engeller nedeniyle bu hakkımızı kullanamıyoruz. Bu durum, binlerce kişinin yaşadığı bir mağduriyettir ve ailelerimizin geçimini sağlama sorunlarına yol açmaktadır.

Bizler, terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve vatan savunmasında canını ortaya koymuş, görevini layıkıyla yerine getirmiş insanlarız. Ancak atanma sorunu nedeniyle işsizlikle ve mağduriyetle karşı karşıyayız. Atanma hakkımızın kullanılmasını ve yaşadığımız bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz. “

Editör: Haber Merkezi