Akgün'dan Büyükçekmece halkına davet

Büyükçekmece Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci toplantısını Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında gerçekleştirdi.

Mecliste, birinci oturumda komisyonlara havale eden 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısının sonunda Büyükçekmece halkına seslenen Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Kordonboyu Düzenleme Projesi’nde 1.Etapın tamamlandığını, açılış töreninin 16 Eylül Cuma Günü saat 17.30’da yapılacağını açıkladı.

“İstanbul’un en güzel cazibe merkezlerinden biri oldu”

Başkan Akgün şöyle konuştu: “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve halkımızın katılımıyla yeniden düzenlenen sahilimizin birinci etabı 16 Eylül de açılacaktır. O keyfi birlikte yaşamak üzere tüm Büyükçekmece ailemizi Büyükçekmece Kordonboyu 1.Etap açılış törenine davet ediyorum. Bütün zamanlar içerisinde Büyükşehir’e bağlı olduğumuzdan bu yana bir tek çivinin çakılmadığı, bir tek ağacın dikilmediği Büyükçekmece Kordonboyu, İstanbul halkının 1989’dan bu yana cazibe merkezi olmuştur. Şimdi Büyükşehir’in dokunuşuyla çok daha estetik hale getirilen Kordonboyu İstanbul’un en önemli, en güzel cazibe merkezlerinden biri oldu. Emeği geçen herkese başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na, Büyükşehir ekibinin tamamına, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay’a, İSKİ; Altyapı, Fen İşleri, Park Bahçe ekibine çok teşekkür ediyorum. Büyükçekmece ailemiz adına teşekkür ediyorum.  İstanbul halkı adına teşekkür ediyorum. Projenin 2. etabı Gürpınar’a doğru Beylikdüzü sınırlarını da kapsayacak şekilde devam edecek. Projenin tamamlanmasının ardından her yıl 5 - 6 ay boyunca inanılmaz bir nüfusla karşı karşıya kalacağız. Bu hem avantaj hem dezavantaj. Ne olursa olsun halkımız bugüne kadar keyifle gezdiği sahilimizde bundan sonraki süreç içerisinde çok daha keyifle yararlanabilecektir. Halkımıza düşen görev burayı korumaktır.”