Silivri Kaymakamı Tolga Toğan 19 Mayıs AtatürK7ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle birmesaj yayımladı. Togan’ın mesajı şöyle.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde milletçe topyekün başlatılan Milli Mücadelemizin fitilinin ateşlendiği, tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs tarihi, Başkomutanımız tarafından gençlerimize armağan edilmiş bir bayram olmasının yanında milletimiz için büyük bir iftihar kaynağı, inanç, bağımsızlık ve kararlılık sembolüdür.


        19 Mayıs, Cumhuriyetimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Bugüne anlam katan gençlerimize, ecdadımızın bu vatan topraklarını korumak için yaptığı fedakârlıkları göstererek, tarihi ile gurur duymalarını ve bize bıraktıkları mirasa en güzel şekilde sahip çıkmalarını sağlamamız gerekir.  Geçmişini unutmayan, inançlı, özgüvenli, vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutan, azimli ve çalışkan bir gençliği yetiştirmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Çünkü bir ülkenin geleceği, o ülkenin gençlerine bağlıdır.

            Bu duygu ve düşüncelerle; bağımsızlık mücadelemizin 105. Yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, gençlerimizin, sporcularımızın ve tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mülayim Demirtaş’ın acı günü Mülayim Demirtaş’ın acı günü

Editör: Haber Merkezi