banner128

Göçmenlerden Özkaraarslan’a büyük tepki

Göçmenlerden Özkaraarslan’a büyük tepki

Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Beyzat Bedel, Ak Parti Kocaeli Başiskele Teşkilatı yöneticisi Süleyman Özkaraarslan’ın; ülkenin birlik bütünlüğünü hedef  aldığını belirterek, açıklamayı şiddetle kınadı.

Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Beyzat Bedel, yazılı bir basın açıklaması yaparak; AK Parti’nin Kocaeli iline bağlı Başiskele teşkilatı Yöneticisi ve  Başkan Yardımcısı Süleyman Özkaraaslan’ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu “1989’da gelen Bulgar, 1950’de gelen Selanik Dönmelerini yüzbink açak Ermeni’yi Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar”şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

Her yönüyle cehalet

Beyzat Bedel’in konuyla ilgili açıklaması şöyle.

“Dün AK Parti’nin Kocaeli iline bağlı Başiskele teşkilatı Yöneticisi ve  Başkan Yardımcısı Süleyman Özkaraaslan’ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu “1989’da gelen Bulgar, 1950’de gelen Selanik Dönmelerini yüzbink açak Ermeni’yi Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar” şeklindeki camiamızı rencide eden, her yönüyle cehalet, art niyet ve saçmalık dolu olan paylaşımı Balkan Rumeli ve Batı Trakya Türkleri camiasında infial uyandırmıştır. Bu paylaşım tamamen ciddiyetsizliğin bir kanıtıdır.

Parti yetkililerinin söz konusu şahsa ilişkin kendi bünyelerinde başlatmış olduğu soruşturma ve disiplin süreci bir nebze olsun tepkimizi azaltmış olsa da ülke genelinde kendisini gösteren bu ve benzeri düşüncelerin yaygınlaşma eğiliminde olmasını Silivri Bulgaristan Göçmenleri Derneği olarak derin bir kaygıyla takip ediyoruz.

Zaman zaman temel tarih bilgisinden dahi yoksun olan kişi ve grupların Balkanlar’dan Osmanlı-Rus Harbi’nden başlamak üzere günümüze değin anavatanlarına doğru göç eden Türk nüfusun varlığını iyi kavrayamadıkları, Balkanlar’a hangi sebeplerle gönderildiğimizden bihaber oldukları görülmektedir. Bizi Bulgaristan’dan kovanlarla Türkiye’den kovma zihniyetiyle yaşayanlar arasında hiçbir fark görmüyoruz.

Tük oğlu Türk’türler

Biz Bulgaristan Türkleri 600 yıl Osmanlı devrinde ve 100 yıl da daha sonra o topraklarda iman ettik, Müslüman Türk ruhu yaşattık, Türkçe konuştuk, alın teri döktüğümüz toprakları vatan sevgisiyle bağrına bastık. Türkiye’mizde nüfusun önemli bir kısmını Balkanlar’dan Anadolu’ya göç etmiş olan Türkler oluşturmaktadır ve bu Balkan göçmenleri Türkiye Cumhuriyeti’nin asli unsurlarıdır, Türk oğlu Türk’türler, devletine, bayrağına, vatanına sevda ile bağlı örnek vatandaş durumundadırlar.

Birlik bütünlüğü hedef alıyor

Partiler üstü bir konumda bulunan Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğimiz hiçbir siyasi partinin içişlerine karışma niyeti olmamakla birlikte, Türk milleti olarak her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan açıklaması sonrasında bu kişiye yönelik yönelik gerekli adımların atılmasını bekliyoruz.

Kocaeli’nde bulunan bütün Balkan Rumeli ve Batı Trakya Derneklerimiz kişi hakkında suç duyurusunda bulunmuşlar olup, Derneğimiz olarak konunun takipçisi olacağımızı da belirtmek istiyoruz.

Şeddetle kınıyoruz

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülkeye canlarını vermiş ve vermeye hazır milyonlarca Balkan Türkünü rencide eden açıklamaları şiddetle kınıyor , ülkemizde hiçbir kesimin aşağılanamayacağını, her kesimin bu ülkenin bir zenginliği olduğunu hatırlatıyoruz.

Bu ve benzeri ayrıştırma ve yakıştırmaların her zaman karşısında olacağımızı da  ilan ediyoruz.

Kamuoyuna ve hemşehrilerimize önemle duyurulur.

Anahtar Kelimeler:
Beyzat Bedel
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.