Erhan KIZILYAR 

Sımsıcak İstanbul günlerinde kutlanan bayramda, bir çok vatandaş ve siyasetçi ya tatil beldelerine  ya da doğdukları köylere giderken, bazı başkanlar ise İstanbul’da kalarak bayramı halkla iç içe kutlamayı tercih etti.

Akgün bolluk bereket diledi 

Büyükçekmece’de yedinci dönem için görev başına seçilen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, hemen her  bayramda yaptığı gibi ; halk ve esnaf ziyaretlerini bu bayramda da ihmal etmedi. Başkan Akgün, bayramın ilk gününde beraberinde Belediye Meclis Üyesi Kaya Keskinkılıç ile birlikte Celaliye  mahallesini ziyaret ederek vatandaşla bayramlaştı. Esnafları da ziyaret eden başkan Akgün, bir yandan bayram kutlayıp bolluk bereket dilerken, vatandaşlar ve esnafta  ekonomik sıkıntılardan pahalılıktan yakındı.

Balcıoğlu Gazitepe ve Kadıköy’de

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu da bayramın ilk gününde Gazitepe ve Kadıköy Mahallelerini ziyaret etti. Başkan Balcıoğlu ziyaretlerde , bayram coşkusunu paylaşırken esnafın ve vatandaşların sorunlarını ve taleplerini de dinledi. Balcıoğlu, bayram vesilesiyle yaptığı açıklamada, “Kurban Bayramı, kardeşlik, dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun yaşandığı günlerdir. Bugün, doğduğum ve büyüdüğüm Gazitepe Mahallesi’nde esnafımızla ve hemşehrilerimizle bayram coşkusunu paylaşmak benim için büyük bir mutluluk. Gazitepe Mahallesi esnafımızın yanında olmak, onların bayramını kutlamak ve ihtiyaçlarını dinlemek bizim için büyük önem taşıyor. ‘Silivri Birlikte Güzel’ diyen bir anlayışla, hep birlikte daha güzel bir Silivri için çalışmaya devam edeceğiz,” dedi.

*

Çaykara Firuzköy’de

Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara da bayramın ilk gününde mahallelere çıkap vatandaşları ve esnafı ziyaret eden başkanlar arasında yer aldı.

Pamuk: Şer odaklarına gereken ders verildi Pamuk: Şer odaklarına gereken ders verildi

Baykan Çaykara bu amaçla Firuzköy Mahallesi’nde vatandaşların ve esnafı bayramını kutladı.

Bayram sabahına  Avcılar Kaymakamı Kemal İnan ve vatandaşlarla birlikte bayram kahvaltısı yaparak başlayan Çaykara , daha sonra  ardından Firuzköy Vakfı’nda vatandaşlarla bayramlaştı ve sağlıklı, huzurlu ve mutlu bayramlar diledi.

Editör: Haber Merkezi