Madımak Katliamının 31. Yıldönümü vesilesiyle Silivri Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı ve Silivri Demokrasi Platformu  öncülüğünde ilçede anma etkinliği düzenlendi. Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivri CHP İlçe Başkanı İbrahim Kömür’ün de katıldığı anma programına yoğun bir katılım oldu.

Anma etkinliği için çok sayıda kişi Uğur Mumcu Meydanı'nda toplandı. Katılımcılar, Uğur Mumcu Meydanı'ndan Silivri Sahili Atatürk Meydanı'na yürüdü. Atatürk Meydanı'nda yapılan basın açıklamasının ardından okunan şiirler ve söylenen şarkılarla hayatını kaybeden 33 aydın anıldı.

Etkinlikte konuşan Silivri Hacı Bektaş Veli Vakfı ve Cemevi Başkanı Süheyl Kırkıcı,  katliamda yaşamlarını kaybedenleri özlem ve saygıyla andı.  Bu katliamın asla unutulmayacağına dikkat çeken Kırkıcı, katılanlara teşekkür etti.  

Özer: Hakkımızda iftira kampanyası yürütüyorlar Özer: Hakkımızda iftira kampanyası yürütüyorlar

Balcıoğlu: Barış içinde yaşamayı ön planda tutmalıyız

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, ise yaptığı açıklamada , “Madımak Katliamı’nın 31. yılında hayatını kaybeden 33 aydınımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Kardeşçe yaşama ilkemizden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi. Balcıoğlu, ayrıca toplumsal barış ve hoşgörünün önemine vurgu yaparak, bu tür trajedilerin bir daha yaşanmaması için hep birlikte çaba gösterilmesi gerektiğini ifade etti. Başkan Balcıoğlu, konuşmasında, “Toplum olarak birbirimize daha sıkı sarılmalı ve barış içinde bir arada yaşamayı her zaman ön planda tutmalıyız,” dedi.  

Editör: Haber Merkezi