Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, 2024 yerel seçimlerinde  Silivri tarihinin en yüksek oyunu aldıklarını belirterek, “5 yıl çok çabuk geçecek. Biz için canla başla çalışacağız. Verdiğimiz sözleri yerine de getireceğiz. 5 yıl sonra seçim günü geldiğinde de halkımızın takdir ve güveniyle yeni bir Silivri rekoru daha kıracağız. “dedi.

Silivri Belediyesi Mayıs ayı ikinci birleşiminde konuşan Başkan Bora Balcıoğlu, önceki dönem Başkanı Volkan Yılmaz’ın  açıkladığı borca itirazına karşın yanıt olarak yine borcu “ 1.503.295.262,94 TL”  açıkladı. 


Halkımız bizi iyi anladı

Kent Konseyi'nde Nursel Erel devri Kent Konseyi'nde Nursel Erel devri

Balcıoğlu şöyle konuştu. “Pazartesi günkü mecliste borç yükümüz hakkında birtakım bilgiler paylaştım. Tabii ki bu tabloya itirazlar gelecektir. Gelmesi de doğaldır, olabilir. Biz halkımıza Silivri'nin özlediği şeffaf yönetim anlayışının sözünü vermiştik, vaat etmiştik seçim döneminde o söze istinaden Pazartesi günkü mecliste de bahsetmiştim talep eden bütün meclis üyelerimiz, birim müdürlerimizden istedikleri her belgeye alabilirler. Bu talimatı da vermiştim arkadaşlarımıza hatırlarsınız. Neden? Çünkü bizim gizlimiz, saklımız yok. Ne gördüysek onu söyledik.


Ekibim Silivri halkıdır

Yönetimi devraldıktan sonra bir ay boyunca yıllardır belediyemizde çalışan bizzat ben; 10 yıl da kendim çalıştım. Geçen dönem muhalefet olarak da çalıştık. 15, 20 yıl hatta 25 yıl görev yapan arkadaşlarımız var, memur arkadaşlarımız var, onlarla birlikte çalıştık. Yani bu borç yükü çalışmamızı halkımıza sunduk. Ben bütün personelimize, çalışma arkadaşlarıma, müdürlerimize hangi dönemde olursa olsun hepsine çok güveniyorum benim ekibim onlar çünkü. Benim ekibim burada çalışan bütün 1.600 -1.700 personelidir. Benim ekibim Silivri halkıdır. Ben personelime sonuna kadar güveniyorum. Onlarla yaptığımız çalışma sonucunda bu borç yükü açıklamasını halkımızın takdirine sunduk. Onlar hakkında haksız yere kimseye tek bir söz dahi söyletmem, bunu herkes bilsin

 5 yıl çabuk geçecek

Bizler halkımızın takdiri ve güveniyle Silivri tarihinin en yüksek oyunu aldık. En geniş de meclis grubunu oluşturduk. Gururla söylüyorum, Silivri tarihine geçtik. Ve ilk aday oluşumda gerçekleşti. Bir gerçeğin altını özellikle çizmek isterim. 5 yıl çok çabuk geçecek. Biz halkımıza verdiğimiz sözlerimizi yerine getirmek için canla başla çalışacağız. Verdiğimiz sözleri yerine de getireceğiz. Allah'ın izniyle hiçbir şüphem yok ve 5 yıl sonra seçim günü geldiğinde de halkımızın takdir ve güveniyle yeni bir Silivri rekoru daha kıracağız. Bunun söylüyorum, göreceksiniz.

‘İhaleyi yapmışsın borç değil diyorsun”
Kamuoyu önünde işte basın açıklaması yapıyor devir ettiği borç yükünü çarpıtıyorsunuz. Senin hesabın neye benziyor biliyor musun? Giderayak ihaleler yapılmış, şartnameler imzalanmış, sonra da “bu işler başlamadı borç değil” diyorsun. Yani böyle bir mantık neye benziyor biliyor musunuz? Araba için banka kredisi kullanıyoruz. Senetleri, sözleşmeleri, hepsini imzalıyoruz ve bu bizim borç olmayacak! Yani böyle bir şey yok. Burada mali müşavir arkadaşlarımız da var bunu bu yönden de incelemelerini istiyorum. İmzaladığımız ihalelerin parasını ödemeyecek miyiz biz? Ben borç yükü diyorum. Bunlar bizim borcumuz olmuyor mu? Bunlar o zaman imzaladınız yerleri ben tekrar size mi yollayayım yani ne dersiniz?”