banner460
banner128

Antalya Muratpaşa'ya Çetin Manifestosu!

CHP’den Muratpaşa Belediye Başkan aday adayı olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) önceki dönem Başkanı Davut Çetin, seçim koşusuna erken başladı, hız kesmeden devam ediyor.

5 Aralık günü adaylık için başvurduktan sonra iş dünyası ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine bir dizi ziyaretler yapan, CHP Mahalle Temsilcileri ve muhtarlarla buluşan Davut Çetin dün (12 Aralık Salı) iki önemli toplantıyla en yoğun günlerinden birini yaşadı. Çetin dün sabah CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı, öğleden sonra Hotel Su’da yapılan tanıtım toplantısında, Muratpaşa için hedeflerini ve projelerini anlattı.

‘MURATPAŞA BABA OCAĞIM’

Davut Çetin, CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı’ndaki basın toplantısında, Muratpaşa Belediye Başkan aday adaylığı sürecini anlatarak açıklamalarına başladı. Son başvuru günü aday adayı olduğunu belirten Çetin, “Son ana kadar da aklımdan geçmiyordu. Ancak çevremin baskısı ve teşvikleriyle müracaatın son günü başvuru yaptım” dedi.

Çetin, Muratpaşa’yı ‘‘baba ocağı’’ olarak niteledi ve açıklamasına şöyle devam etti:

‘‘Ben hep baba ocağındaydım. Eğitim hayatım dahil olmak üzere hayatım boyunca Muratpaşa sınırları içerisinde yaşamış ve yaşamakta olan biriyim. İş yerlerim de eski sanayi bölgesindeydi ancak zorunlu olarak, Muratpaşa sınırları içerisinde bize uygun yer olmadığı için yeni sanayiye ve Döşemealtı’na taşındık.”

'PROJELERİMİZ HAZIR, KAYNAK ARAŞTIRACAĞIZ'

Davut Çetin, basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. O sorulardan bazıları ve cevapları özetle şöyle:

- “Başkan olursanız ne gibi projeleriniz var?”

ÇETİN: “Çok deneyimli ve başarılı bir ekiple yola çıktım. 7 ana başlık altında 70 proje hazırlığımız var. Tabi proje yapmak kolay ancak bununla bitmiyor. Projeyi yapınca ayaklarının yere basması lazım, bütçe yaratmak lazım. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi için ayrılan hibe fonlarını araştırarak projelerimizi hayata geçireceğiz.”

-  “Aday belirleme süreci için kentte bulunan Antalya Heyeti’nden bazılarının yanlı davrandığına ilişkin haberler çıktı. Bu sizi tedirgin etti mi?”

ÇETİN: “Dün ben de mülakata girdim ancak iddia edildiği gibi yanlı bir tavır görmedim, sezinlemedim. Aday belirlemede bu son derece doğru bir uygulama. Mülakatlar, anketler, kanaat önderleriyle görüşmelerle en doğru adayın belirleneceğine inanıyorum.”

‘HER OYA TALİBİM, TABANDA BİRLEŞECEĞİZ’

- ‘‘Muratpaşa’da hedeflediğiniz bir oy oranı var mı, varsa nedir?’’

ÇETİN: “Her hangi bir oran vermem. Böyle bir çıta koymadım ancak mümkün olabilecek her oya talibim. Ben kendimi biliyorum, Muratpaşa da az çok beni biliyor. Biz her kesimin oyuna talibiz. Özellikle Büyükşehir’i kazanmak adına aday kim olursa olsun Muratpaşa’dan elimizden geldiği kadarıyla fazla oy taşımak durumumuz var.”

Çetin, İyi Parti ve ittifakla ilgili bir soruya da şu karşılığı verdi: “Ben 5 Aralık tarihinden bu yana tüm kesimlere ziyaret düzenliyorum. CHP dışında özellikle sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin üyeleriyle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. CHP ile İYİ Parti arasında ittifak bozulmuş olabilir. Benim halen İYİ Parti’de görüştüğüm kişiler var. İYİ Parti’de, gönülleri halen bizlerde olan insanlar var. CHP ve İYİ Parti'nin birlikte yerel seçimlere gitmesini destekleyen ciddi bir kesim var. İttifak olmasa bile tabanda birleşeceğiz.”

HINCA HINÇ DOLU SALONDA BÜYÜK HEYECAN, ÖNEMLİ VAATLER

CHP Muratpaşa Belediye Başkan aday adayı Davut Çetin, ‘‘Aday Adaylığı Tanıtım Toplantısı’’na eşi Feray Çetin ile birlikte geldi. Toplantıya yoğun katılım oldu. İş dünyasının önde gelen isimleri, çok sayıda dernek başkanı, mahalle muhtarı, esnaf ve sade vatandaş toplantı salonunu hınca hınç doldurdu.

Davut Çetin, ‘‘Bugün yeni bir heyecanla yeni bir yola çıkmış bulunuyorum’’ dedi, kendisine bu yolda destek olan, sorumluluk alması için yüreklendiren herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Çetin, Antalya’nın güzelliklerinden söz etti, kendini ve siyasetle ilişkisini anlattı:

‘‘Antalyamız çok özeldir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünya’nın en güzel yeri’ olarak tanımladığı bir ildir. Antalya’nın kurucusu 2. Attalos’un Dünya’da cenneti ararken bulduğu yerdir. Üstelik bu dünya güzeli kent inanılmaz zenginliklere ve müthiş bir potansiyele sahiptir.

Ben, güzel Antalya’mızın Bahçelievler mahallesinde doğmuş, çocukluğu Antalya’da sanayi sitesinde geçmiş, endüstri meslek lisesinde ve yüksek öğrenimde mesleğini edinmiş, bu güzel memlekette işini kurmuş, ailesini kurmuş, ekmeğini kazanmış bir kardeşinizim. Bu memleket bana güzel bir hayat verdi. Ben de çocukluğumdan itibaren bu memlekete borcumu ödemek için çalıştım. Her zaman çevreme, bu kente değer katma gayretinde oldum.

‘1998’DEN BERİ CHP’NİN ÜYESİYİM’

Bu memleket her şeyin en güzelini hak ediyor, ben de daha fazla sorumluluk almalıyım diyerek 1998 yılında Cumhuriyet Halk Partimize kaydoldum. 2001-2003 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partimizin İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim.

İdealleri bir olan, inanmış, sıkı bir ekiple çalıştık ve 2002 Genel Seçimleri’nde Antalya’nın 11 milletvekilinin 8’ini partimize kazandırma başarısını gösterdik. 6 okun ideallerini, Büyük Atatürk’ün vizyonunu Antalya’dan meclise taşımanın gururunu yaşadık.’’

‘YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR’ MESAJI

‘‘Aday Adaylığı Tanıtım Toplantısı’’ konuşmasında, ATSO bünyesindeki çalışmalarına geniş yer veren Davut Çetin, ATSO Meclis üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde hayata geçirilen projeleri, başarılı sıçrama, değişim ve dönüşümleri anlattı.

Çetin, kültür ve sanat çalışmalarından teknolojiye, çevreci dönüşümden etik değerlerin içselleştirilmesine, kent estetiği ve dijitalleşmeden eğitim merkezlerine kadar geniş bir yelpazede yaptıkları çalışmalarla ATSO’yu sadece Antalya’nın değil, Türkiye’nin referans kurumlarından birisi haline getirdiklerini söyledi.

‘‘ATSO’da hiçbir şaibeye bulaşmadan, kurumumu tertemiz tutarak görev yaptım. Bugün arkama baktığımda onca göreve rağmen üzerimde en ufak bir leke bile görmediğim için Allah’ıma şükrediyorum’’ diyen Çetin, bir anlamda ‘‘yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır’’ mesajını verdi; Muratpaşa Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesi ve seçilmesi halinde neler yapacağını da şöyle anlattı:

‘YENİ MURATPAŞA YARATMAYA TALİBİZ’

‘‘Değerli dostlarım! Hz. Mevlana’nın çok sevdiğim bir sözü vardır, ‘Dün dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni şeyler söylemek lazım’ der. Biz dünü yaşadık, güçlü bir tecrübe kazandık. Güzel işlere imza attık.Ama artık dün dünde kaldı.

Biz artık Muratpaşa’mızda yeni şeyler söylemeye, yeni projeler geliştirmeye, yenilenen, gelişen, umut dolu yeni bir Muratpaşa yaratmaya talibiz! Partimizin takdiri ve hemşehrilerimizin teveccühü ile bunu başaracağımdan kuşkum yoktur.

Şimdi önümüzde yeni bir yol var. O yola açılan bir kapı var. Partimin ilgili kurulları o kapıyı açarsa;

- Bilgimizle, deneyimimizle, bu kente ve demokrasiye olan inancımızla, halkımızın desteğiyle o yolu yürümeye, Muratpaşa’da örnek bir belediyecilik modelini hayata geçirmeye talibiz.

- Artık talep makamında değil, icra makamında olmaya talibiz.

- Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in liderliğinde yaşanan değişim rüzgarını güçlü bir birliktelikle iktidar yolunda fırtınaya dönüştürmeye talibiz.

- Görev yaptığımız kurumlardaki proje patlamasını Muratpaşa Belediye’sinde yapmaya talibiz.

- Yerel yönetimleri güçlendirmeye, ulusala katkı vermeye talibiz.

- Muratpaşa’da sandıkları rekor oyla patlatmaya talibiz!

Çünkü Muratpaşalının demokrasiye, adalete, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkma kararlılığını, bize vereceği desteği biliyoruz. O kararlılığın sadece Muratpaşa’ya değil, partimizin Büyükşehir adayına da rekor oy çıkaracağına gönülden inanıyoruz!

‘HEYBEM DOLU OLARAK GELİYORUM’

Davut Çetin, Muratpaşa ile ilgili projelerini de ‘‘Değerli arkadaşlar! Beni tanıyanlar bilir; ben bir göreve talip oluyorsam heybem doludur. Bir hayalle, bir vizyonla, projelerle göreve talip olurum’’ diyerek anlatmaya başladı ve özetle şunları söyledi:

‘‘Biz, ‘değerlerine sahip çıkarak yenilenen bir Muratpaşa’ vizyonu ile yola çıkıyoruz. Bizim anladığımız ‘değer’ kavramının içerisinde Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkmak da var, Muratpaşa belediyesinin kurumsal kapasitesi de var. Partili kardeşlerimizin fedakârca mücadele ederek oluşturduğu değerler de var, geçmiş dönemden kalan bilgi birikimi de var. Muratpaşamızın yaşam kültürü de var, tarihi dokumuz, Kaleiçimiz de var.

Biz, bu değerlere sahip çıkarak, tazelenmeye, yenilenmeye, insanlarımıza umut verecek ve Türkiye’ye örnek olacak bir Belediyecilik modeli geliştirmeye talibiz.

‘UMUTSUZLUKLARI UMUDA ÇEVİRECEĞİZ’

Bugün ülkemizin üzerinde ağır bir ilkim olduğu açıktır. Uluslararası birçok göstergede, özellikle hukukun üstünlüğü, özgürlük, kişisel gelir gibi kriterlerde maalesef sonlarda yer alıyoruz. Enflasyonda ise en tepelerdeyiz.

Tüm Türkiye gibi Muratpaşalılar da son birkaç yılda hissedilen düzeyde refah ve reel gelir kaybı yaşadılar. Uygulanan ekonomi politikaları sonucunda hayatımıza giren enflasyon canavarı insanlarımızın hayat enerjisini adeta çekti.

Emeklilerimiz yorgun, gençlerimiz umutsuz. Memurumuz ev kirasını nasıl ödeyeceğinin derdinde. İş insanlarımız azalan iş hacmi nedeniyle kazanamamaktan dertli, emekçilerimiz alın terinin karşılığını alamamaktan. Biz ise bu tabloyu tersine çevirmek için;

- Gencimize, yaşlımıza, çocuğumuza, emeklimize, emekçimize dokunmaya,

- İlçemizdeki ticareti geliştirecek, girişimci gençlerimizi, esnafımızı destekleyecek projelere imza atmaya,

- Kaybolan yaşam enerjisini açığa çıkarmaya,

- Yerelden ulusala uzanacak umut ve yenilenme ateşini yakmaya talibiz.

‘7 TEMA ÜZERİNE 70 PROJEMİZ HAZIR’

Daha mutlu ve gelişmiş Muratpaşa vizyonumuzu 7 tema üzerine inşa edeceğiz.

- Geçmişini ve değerlerini koruyan,

- Geleceği yenilikçi bir bakışla inşa eden,

- Mutlu ve huzurlu yaşam odaklı,

- Refah ve yaşam kalitesi yüksek,

- Sosyal belediyecilik ilkelerini benimsemiş,

- Çevre ile uyumlu,

- Katılımcı ve şeffaf yönetimin hakim olduğu bir belediyecilik anlayışı ile yola çıkıyoruz.

Bu 7 temaya dayalı 70 projemiz hazır! Bu projeler ve yapacağımız çalışmalar, tüm hemşehrilerimizi mutluluk duyulan yeni bir Muratpaşa’ya ulaştıracak. Amacımız rkes için hayatı daha yaşanır kılmak.

VADEDİLEN YÖNETİM VE BELEDİYECİLİK

- Çünkü biz Muratpaşa’yı kentin tüm dinamikleriyle birlikte yönetmeye talibiz.

- Biz, şeffaf, halka hesap veren, adaleti gözeten bir belediyeciliğe talibiz.

- 55 mahallemizin hiçbirini diğerinin önüne koymaydan, her bir insana, her bir canlıya aynı özenle dokunmaya, hizmet etmeye talibiz.

- 55 mahallemizin her birinde kadınlarımızın, çocuklarımızın ve engellilerimizin huzur içinde yaşayacakları ve hizmet alacakları bir belediyeciliğe talibiz.

- Atamızın Dünya’nın en güzel yeri olarak tanımladığı Antalya’nın gözbebeği Muratpaşa’mızın doğasını, kültürel değerlerini koruyan bir yaklaşıma talibiz.

- Bilimin ışığında ilerleyen, teknolojinin imkanlarını kullanan; kültüre, sanata, eğitime değer katan, kaynak aktaran bir belediyeciliğe talibiz.

- Yaşlılarımıza şefkatle hizmet eden, kimsesizlerin kimi olan, bu ülkenin umudu olan çocuklara, gençlere destek olan bir belediyeciliğe talibiz.

- Kent Anayasası olarak kabul edilen planları yap-boz yaklaşımı ile yıkmayan, uzun vadeli planlarla hareket eden bir kentleşmeye talibiz.

- Herkesin bir ağaç gölgesine ulaşabildiği, bisikletiyle dolaşabildiği, kaldırımlarında yere bakmadan yürüyebildiği bir altyapıyı 55 mahallemize taşımaya talibiz.

- Teknolojinin, dijitalleşmenin nimetlerinin her bir vatandaşa hizmet götürmede en üst seviyede kullanıldığı bir yönetim yaklaşımına talibiz.

- İş dünyasından gelen tecrübemizle, gençlerin iş fikirlerinin hayata geçebildiği, yapacağımız düzenlemelerle ve oluşturacağımız sistemlerle esnafın, iş insanlarının daha fazla kazandığı, emekçimizin alın terinin karşılığını aldığı bir ticari hayatı oluşturmaya talibiz.

- Muratpaşamızı uluslararası ağlarla dünyaya bağlamaya, iyi uygulamaları kentimize getirmeye, yurt dışındaki zenginlikleri ilçemize çekmeye talibiz.

‘EV EV, KİŞİ KİŞİ ULAŞIP ANLATACAĞIZ’

Bunları ve çok daha fazlasını yapacak birikimimiz vardır. Antalyamızın sorunlarını ve çözüm önerilerini en iyi bilenlerdenim. Yıllardır her seçim döneminde kentimizi, sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatan dosyalar hazırlarız. Bunları belediye başkan adaylarına sunduk. Artık başkan adaylarına sunduğumuz dosyaları bizzat hayata geçirme vakti geldi.

Önümüzdeki kapı açıldığında güçlü adımlarla yürümeye başlayacağımızı biliyorum. Tüm bunları yapmaya Atamızın partisi Cumhuriyet Halk Partimizle birlikte, ortak değerlerimiz ve ortak sevdamızdan aldığım güçle adayım.

Bugün bu salona bakınca, gözlerinizdeki heyecanı, yüreğinizdeki sıcaklığı hissedince doğru yerde ve doğru insanlarla olduğumu daha iyi anlıyorum. Şimdi önümüzde mahalle mahalle, ev ev, kişi kişi ulaşmamız, yapacaklarımızı anlatmamız gereken daha 526 bin kişi var…

Yeni bir yol, yeni bir heyecan, yeni hedefler ve yeni bir Muratpaşa için yolumuz açık olsun…’’

Haber: MUSTAFA KAZIM AYDIN

Anahtar Kelimeler:
Davut çetin
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.